Unnamed wap blogas

AD: Reklamų nėra (free)
Kompiuteris hp dv6500
Tai bus įrašo Super kompiuteris tęsinys.

Kaip jau minėjau, įjungdavau jį tik pasitelkdamas keletą gudrybių. Kiek ieškojau informacijos kaip tą problemą išspręsti, nei vienas pateiktas problemos sprendimo būdas man netiko.

Įjungus kompiuterį buvo rodomas tik juodas ekranas, windowsai neuzsikraudavo. Net ir uzsikrovus windowsams - neveikė vienas usb, neaptikdavo dvdr, nebuvo garso, neveike sd kortelių skaitytuvas.

Apimtas nevilties įjungęs kompiuterį spaudinėjau visus iš eilės mygtukus kai staiga juodame ekrane baltomis raiėmis pasirodė tekstas su įvairia kompiuterio informacija po kelių sekundžių tas tekstas pabėgdavo, nespėjus perskaityti ką ten rašo. Kitą kartą įjungus kompiuterį paspaudžiau ESC mygtuką ir nufilmavau telefonu ką ten rašo. Sustabdžius vieną iš vaizdo įrašo kadrų perskaičiau štai tokį tekstą:

ERROR
Resource Conflict - PCI Serial Bus Controller on Motherboard Bus: 02, Device: 05, Function: 00
ERROR
Resource Conflict - PCI Serial Bus Controller on Motherboard Bus: 02, Device: 05, Function: 01
ERROR
Resource Conflict - PCI Serial Bus Controller on Motherboard Bus: 02, Device: 05, Function: 02
ERROR
Resource Conflict - PCI Serial Bus Controller on Motherboard Bus: 02, Device: 05, Function: 03
ERROR
Resource Conflict - PCI Serial Bus Controller on Motherboard Bus: 02, Device: 05, Function: 04

Išbandžiau įvairius žmonių naudotus būdus šiai problemai pašalinti, bet man nei vienas būdas nesuveikė.

Kaip jau supratote, windows užsikraudavo tik tam tikru momentu paspaudus ESC mygtuką arba bet kurį kitą klavišą. Bet būdent informaciją į ekraną išvesdavo tik po Esc mygtuko paspaudimo.

Prarasti jau nebuvo ko, vistiek jis gulėjo 10 metų nenaudojamas. Išardžiau jį, susipažinau su juo iš arčiau. Taip žaidžiau su juo mėnesį, kai vakar pagalvojau apie BIOS atnaujinimą. Maniau, kad tai bus kažkokia sudėtinga procedūra, o tai nieko sudėtingo, tas pats kas instaliuoti kokią programą.

Pas mane BIOS versija buvo F.07 Data: 2007/08/09
Atnaujinau į naujausią: F.34 Data: 2011/03/22

Instaliavus naują BIOS versiją reikėjo perkrauti kompiuterį. Negalėjau patikėti, kai windows normaliai užsikrovė, pradėjo veikti netgi neveikiantis USB, atsirado garsas, pradėjo aptikti dvdr grotuvą.

Bet džiaugsmas tęsėsi neilgai. Vakar padarius windows update vėl nusprogo usb , nerodo dvdr, garsas buvo dingęs, bet atstačiau.

Žodžiu HP jau nebepalaiko šio kompiuterio, jam visi draiveriai tik windows vista, pas mane windows 10. Ir tie visi draiveriai 2008 - 2011 metų.

Dar nepaminėjau, kad jis dirba kaip traktorius, nuolat garsiai aušina kompiuterį, nors tam nėra jokios būtinybės. Ir taip buvo nuo pat tada kai jį nusipirkau.

Šiaip jis dabar užsikrauna gan greitai nors ir HDD kietasis diskas jame. Galvoju jame idėti SSD diską, grynai pažinimo tikslais. Reiks kokį 60GB arba 120GB užsisakyti pabandymui. Tada galima pabandyti perkelti windows iš HDD į SSD diską. Vis vietoje nestovėsiu, kažką naujo išmoksiu. Gal :)
Admin
2017-11-19 / 19:36:30 (Edit post)
Komentarai (0)
© 2o14 95.lt